
‘Maak van Bunkerveste weer Hof van Huessen’
AlgemeenHUISSEN - In Huissen centrum nadert een mooi project de fase van afronding. Op de Aloysius-locatie verrijst - na jaren van tegenvallers - een in het historische centrum passend complex. Het venijn zit in de staart.
Zo is onlangs binnen de bouwhekken een transformatorhuis geplaatst. Passanten krijgen de indruk dat het een bij de bouw behorende container betreft. Dat blijkt echter niet zo te zijn. Het op een bunker lijkende bouwsel blijkt er onderdeel van het straatbeeld te worden.
Niemand bestrijdt de noodzaak om het gebouw aan te sluiten op elektriciteitsnet. Overal worden met stoom en kokend water deze bunkers geplaatst. Belangrijk blijft dat alles op alles wordt gezet om misplaatsingen te voorkomen.
In Huissen staat een huisje als uit de lucht gevallen. Op geen tekening als zodanig aangeduid, zonder overleg op een kwetsbare plek gedropt. Vlak voor het complex en een woning, afbreuk doend aan het stadsgezicht met klooster en kapel en wellicht verkeerstechnisch ongewenst.
Huissenaren schuwen de onderlinge discussies bepaald niet. Maar hierover klinkt het oordeel eensluidend zoals onding, bunker, verschrikkelijk en oogpijnigend.
Reacties als ‘Waarom niet in de ondergrondse P-kelder?, Waarom niet ingepland in het na de vakantie te vernieuwen Raadhuisplein? Of een plek bij entree Gedenkpark op een P-plein?’ zijn er volop.
Het niet aangesloten transformatorhuisje - nu al de bunker genoemd- kan verplaatst worden. Als men wil! Er is breed draagvlak voor blijkens de Gelderlander.
Van Historische Kring Huessen tot Vrienden Van Huissen, Ondernersvereniging en vele anderen. Maak het stadsgezicht waardig is de oproep.









