Klokkentoren protestantse kerk Huissen. (foto: Jenneke Coenen)
Klokkentoren protestantse kerk Huissen. (foto: Jenneke Coenen) Foto: Jenneke Coenen

Ik sta even stil
en dat is een hele vooruitgang

HUISSEN - Op de zevende dag stond God op en riep ‘goedemorgen, jou noem ik sjabbat. Wil je weten wat ik vandaag ga doen? Nou, niks, helemaal niks.’ De zevende dag eindigt niet met ‘en zie het was goed’. De zevende dag wordt niet afgesloten maar krijgt alle tijd, tot in eeuwigheid. 

Een mens leeft niet om te werken, maar werkt om te leven. En moet van ophouden weten. Dat betekent sjabbat: ‘staken! Stop! Sta eens stil.’ Aandacht vereist stil staan bij wat er (nu) is. ‘Ik sta even stil en dat is een hele vooruitgang’ schreef Bertold Brecht.
Een zondagse viering is een manier om tot rust te komen. Niet alleen aan kerk en geloof werken, er aan toevoegen (onze opgave). Er ook van genieten, ontvangen (de gave). Inspannen, maar ook ontspannen. Ruimte maken voor stilte, bezinning. Niet te veel woorden. Elkaar nabij zijn in ons persoonlijk leven. Momenten van bezinning, aandacht voor de stem van je hart en ziel.
Tijd voor elkaar als het stil wordt. Als het leven zich verhardt. Gesprek met jezelf. Bron van leven. Rust en stilte om elkaar te verstaan, jezelf op het spoor te komen. Stilte, een tweestemmig lied waarin God en mens elkaar raken.

Protestantse Gemeente Huissen, viering 25-1-’26 ds. Matthijs Glastra (kerkdienstgemist.nl). Iedere woensdag vredeswake 17.30-18 uur. Vrijdagmiddaginloop 14-16 uur.