Benali.
Benali. Benali

Bekende schrijver Abdelkader Benali bij Kinkelacademie Bemmel

Algemeen

BEMMEL - Benali, geboren in Marokko, kwam op zijn 4e naar Nederland. Hij debuteerde in 1996 met zijn roman “Bruiloft aan zee”. Het boek kreeg diverse prijzen.  Het thema van migrantenkind tussen twee culturen komt ook in later werk terug. Voor zijn roman ‘De langverwachte’ kreeg hij in 2003 de Libris Literatuurprijs. Maar zijn werk wordt ook internationaal gewaardeerd.

Benali schreef veel romans, toneelstukken, artikelen, dichtbundels, reportages en reisverhalen en zelfs een kookboek ‘Casa Benali’. U kent hem misschien ook als tv-presentator van de serie ‘Chez Benali’ of ‘Benali boekt’ waarin hij bekende Nederlandse schrijvers interviewde. Vorig jaar verscheen ‘De opdracht van de Moor’ waarin een Nijmeegs ingenieursbedrijf een belangrijke rol speelt.

Boekhandel De Toren van Bemmel is aanwezig. De schrijver zal desgewenst in de pauze zijn werk signeren. Na de pauze gaat Benali in op vragen uit de zaal. U bent van harte welkom op 2 maart in cultureel centrum De Kinkel, Van Ambestraat 1 in Bemmel. Tickets a 12,50 (inclusief thee/koffie vooraf) te verkrijgen bij genoemde boekhandel of online op www.dekinkel.nl (via Menu/Agenda). Zaal open om 19.30 uur, aanvang lezing 20.00 uur..