Bruine winterjuffer. (foto: Harm Alberts/KNNV)
Bruine winterjuffer. (foto: Harm Alberts/KNNV) Foto: Harm Alberts/KNNV

Lezing door Harm Alberts (KNNV)

Waar zijn de insecten in de winter?

BEMMEL - Op woensdag 18 maart om 19:30 uur organiseert IVN RijnWaal een 2 uur durende lezing over het leven van insecten in de winter. De lezing vindt plaats in De Veldschuur, Sportlaan 1M in Bemmel. De locatie is open vanaf 19:00 uur. De lezing wordt gegeven door Harm Alberts van de KNNV.

Insecten kun je het hele jaar door vinden, maar in de lente, herfst en zomer zie je de grootste aantallen in alle mogelijke levensstadia. Om te groeien, vliegen en paren hebben insecten energie nodig. Die krijgen ze van warmte en voedsel. Insecten zijn koudbloedige dieren die zichzelf niet warm kunnen houden. Maar in de winter kom je bijna geen insecten tegen en toch zijn ze er elk jaar weer.

Het is heel lang een raadsel geweest hoe dat mogelijk is. Zelfs in de poolgebieden overleven een aantal soorten insecten de winter. Bij de lezing wordt dieper ingegaan op allerlei mechanismen/strategieën die een rol spelen bij het overleven van extreme omstandigheden, zoals een koude winter, korte daglichtlengte en voedselschaarste.

De kosten van deelname bedragen 3 euro, voor IVN RijnWaal-leden is de toegang gratis. Aanmelden is gewenst via secretariaat@ivnrijnwaal.nl. Meer informatie over IVN RijnWaal is te vinden op www.ivn.nl/afdeling/rijnwaal.