Hollandse Nieuwe belooft een uitstekend haringseizoen bij Bos vishandel

BEMMEL/ANGEREN - Met de komst van de eerste Hollandse Nieuwe is het haringseizoen officieel van start gegaan. Voor liefhebbers van deze typisch Nederlandse lekkernij is dat ieder jaar weer een bijzonder moment. De eerste signalen vanuit de visserijsector zijn bovendien veelbelovend: de kwaliteit van de nieuwe vangst is als uitstekend beoordeeld.

Voordat haring de naam Hollandse Nieuwe mag dragen, moet deze aan strenge eisen voldoen. Zo moet de vis voldoende vet bevatten en op de traditionele wijze worden verwerkt. Volgens kenners voldoet de haring van dit seizoen ruimschoots aan deze voorwaarden. Dankzij gunstige omstandigheden op zee hebben de vissen zich goed kunnen voeden, wat heeft geleid tot een volle smaak en een zachte structuur.

Voor visverkopers en haringliefhebbers betekent dit goed nieuws. De verwachting is dat de vraag naar Hollandse Nieuwe de komende weken groot zal zijn. Niet alleen vanwege de traditie, maar vooral vanwege de hoge kwaliteit die dit jaar wordt aangeboden.

De Hollandse Nieuwe is meer dan een seizoensproduct; het is een onderdeel van onze culinaire cultuur. Jaarlijks kijken velen uit naar de eerste hap van de nieuwe vangst. Wanneer de eerste beoordelingen zo positief zijn als nu het geval is, lijkt een succesvol haringseizoen gegarandeerd.

Wie de smaak van de zomer wil proeven, hoeft daarom niet lang te twijfelen. De Hollandse Nieuwe is weer verkrijgbaar bij Bos vishandel en lijkt dit jaar van uitzonderlijke kwaliteit.

Op de markt in Bemmel en de standplaats in Angeren kosten ze 3 euro per stuk en 4 voor 11 euro vers van het mes!