Zingende grasmus.
Zingende grasmus. Foto: SLN

Op Vaderdag struinen met natuurgidsen door de Bemmelse Polder

Algemeen

BEMMEL - Op zondag 21 juni, de langste dag van het jaar én Vaderdag, organiseert Stichting Lingewaard Natuurlijk weer een struintocht in de Bemmelse Polder. Een mooie kans om er als gezin op uit te trekken, en natuurlijk iedereen die het leuk vindt om te wandelen door de wilde natuur.

We banen ons een weg door het oude ooibos op zoek naar vogels, zoogdieren en planten. Op de oude rivierbedding van de Waal is het in deze tijd van het jaar een echt sprookjesbos!

Er zijn veel bijzondere soorten bomen en planten te vinden. Ondertussen luisteren we naar de vele vogels die hier broeden. Met wat geluk en geduld zullen we ook allerlei vogels zien vliegen, misschien een ijsvogel, buizerd of ooievaar. We bezoeken een bever- en een dassenburcht, en de natuurgidsen vertellen over het leven van deze nachtdieren. Omdat de struintocht overdag is zullen we ze waarschijnlijk niet zien.

Verzamelen is vanaf 13:45 uur bij De Veldschuur, Sportlaan 1M in Bemmel en om 14:00 uur gaan we op pad. Tip: Ook al is het heet, trek een lange broek aan tegen de brandnetels. Verder stevige schoenen of laarzen en vergeet je verrekijker niet.
Deelname is gratis, maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Aanmelden niet noodzakelijk. Meer info bij Jos Peters 06-10766778 of Gijsbert Peelen 06-10864179.

Uitgelicht

Digitale krant