Henk Gerritsen.
Henk Gerritsen. Foto: R. Oostendorp

Afscheid van voorzitter kerkenraad Henk Gerritsen

Algemeen

ANGEREN - De afgelopen decennia is Henk Gerritsen zeer waardevol geweest voor de PKN Angeren. Vriendelijk, rustig en betrouwbaar zette hij zich 40 jaar lang in voor de kerkelijke gemeenschap. Eerst 8 jaar als kerkenraadslid, daarna 32 jaar als voorzitter van de kerkenraad.

Hij is nu tachtig jaar en vanwege gezondheidsredenen zet hij een stap terug. PKN Angeren zal hem missen.

Door de jaren heen heeft Henk heel wat predikanten mogen verwelkomen in de Protestantse Gemeente Angeren. Iedere dominee bracht zijn of haar eigen stijl mee, wat telkens voor frisse wind zorgde in de kerk. Soms deelden ze dominees met naburige gemeenten en af en toe moesten ze het een tijdje zonder doen, maar telkens kwam er weer iemand die zich met enthousiasme inzette voor de gemeente. Zo blijft de kerk een warme plek waar iedereen zich welkom voelt. 

Fijne samenwerking

Henk ziet dat samenwerking met alle vier de protestantse kerken binnen Lingewaard aanstaande is. ‘We werken nu al fijn samen met Gendt-Doornenburg. Straks zullen Bemmel en Huissen er wel bij komen.’

Henk blijft betrokken bij praktische zaken zoals gebouwonderhoud en pachtgronden, maar bestuurlijk draagt hij het stokje nu over. Zijn jarenlange inzet wordt bijzonder gewaardeerd en op 5 juli wordt hij hiervoor extra in het zonnetje gezet.

Uitgelicht

Digitale krant