Aquarel Hai Verstappen
Aquarel Hai Verstappen Foto: Hai Verstappen

Aquarellen over afscheid, onderweg zijn en aankomen

Algemeen

LINGEWAARD - In september opent ‘Waar de horizon verschuift’ de nieuwe tentoonstelling van aquarellist Hai Verstappen.

Tijdens de verhuizing van Bemmel naar Twello ontstond een reeks aquarellen waarin afscheid, onderweg zijn en aankomst een poëtische beeldtaal vormen.

Uit de catalogus blijkt hoe “wat zichtbaar is en wat verdwijnt, naadloos samen smelt”. De tentoonstelling bestaat uit vier fasen.
In ‘Het Loslaten’ vervagen stoelen, dozen en huizen in koele violetten en menggrijzen.
‘De Tussenruimte’ toont een instabiel landschap zonder horizon, vol diagonalen en echo’s van beweging.
In ‘Het Nieuwe Land’ keren structuur en richting terug: warme tinten, heldere horizonten en ritmische lijnen markeren een nieuwe omgeving.
‘De Aankomst’ ademt rust; Margrieten, waterlijnen en een roodborstje symboliseren het definitieve landen.

‘Waar de horizon verschuift’ is te zien op 5 en 6 september in het kerkje van Angeren (Molenstraat 1) van 13.00 tot 17.00 uur en vanaf 19 september tot december in Bathmen (Schoolstraat 8).

Uitgelicht

Digitale krant